Trasy maratonu vedoucí Lužickými horami a Ještědským hřebenem jsou koncipovány v souladu s mottem: „Maximum přírody, minimum asfaltu!“

 30km „hobby“

(693 m převýšení) – předloňská novinka nabízející zejména plnohodnotný prožitek z opravdu nádherného prostředí lužického pohraničí je ideální volbou pro technicky i fyzicky méně vybavené jezdce, ženy či kategorii kadetů (15-18 let), opravdu má možnost si zazávodit úplně každý. Trasa prochází bližším okolím Kristýny, v blízkosti skalních a pískovcových útvarů, dolů či hornických oblastí využívaných ve středověku.

Jste biker začátečník? Bojíte se, že nemáte letos naježděno? Odhoďte strach a pojďte to s námi hecnout!

MAPA

50km „middle way“

(1196 m převýšení) – dnes již téměř kultovní trasa vedoucí skrze Lužické hory a Ještědský hřeben, doprovázející závod nepřetržitě od úplného počátku až dodnes. Přes značnou obměnu původní trasy i dnes zažijete na málo kilometrech opravdu vše, co může bikování v českých podmínkách obnášet. Oproti 80tce je vynechána pouze lokalita Buku Republiky – tedy nejvyšší stoupání. Trasa prochází podél skalních útvarů v okolí České Brány, po Jitravských pláních, pěšinami Janovického lesa či pohraničními stezkami a singltreky. Letos je opět součástí seriálu Haven MTB series, započítává se tedy do celkového hodnocení.

Považujete se za kvalitního bikera? Milujete závody, které se zapíší pod kůži originálním rukopisem? Pak jsme pro Vás ideální volbou!

MAPA

80km „hot chilli pepper“

(1921 m převýšení) – trasa, již se nebojíme nazvat opravdovou výzvou pro milovníky horských marathónů a to především po stránce fyzické. Padesátikilometrová trať je zde rozšířena o stoupání Buku Republiky na Ještědském hřebeni či traverzy lučin u zapomenuté Panenské hůrky. Tato část trati je doslova chloubou a srdeční záležitostí našeho závodu, neboť představuje nejstarší jádro sedmnáctileté historie závodu.

Kladete si rádi vysoké výzvy? Chcete si pořádně hrábnout a to třeba společně ve dvojici? Osmdesátka je pro Vás jako dělaná!

MAPA

Mapa v PDF

 

DECATHLON dětské Babí léto

Pro děti bude připraven jednoduchý, ale technický okruh v přilehlém hájku u jezera a to ve 4 kategoriích odděleně pro děvčata i chlapce. Předžáky a předžákyně čeká jednoduchý velký okruh po pískové cestě kolem lanového parku, zpět po panelové cestě. Žáci a žákyně absolvují dvě velká kola kolem lanového parku, vracejí se technickými točkami v přilehlém lesíku. Ml. a st. žáky/žákyně čekají již 3 a 4 kola vedoucí pod lanovým parkem, mohou se tak těšit na pověstného „velblouda“ – dvojitý prudký hrb.