ALISY BIKE BABÍ LÉTO 2022 SE NEUSKUTEČNÍ!

Milí bikeři a přátelé Babího léta,

po dlouhém mlčení není překvapením, že se ani letos 20. ročník ALISY Bike Babího léta neuskuteční. Aktuálně není v mých silách závod uspořádat na takové úrovni, jako jste byli zvyklí a jako si Babí léto jistě zaslouží.

20. ročník nehážeme do žita, uvidíme, jak se situace vyvine příští rok. 🙂

Děkujeme za Vaši mnohaletou podporu a na viděnou někde na biku!

Mějte fajn léto.

Péťa Cinkánová


ALISY Bike Babí léto si odškrtlo svůj 19. ročník

V sobotu 22. srpna se v blízkosti jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou uskutečnil 19. ročník MTB marathónu ALISY Bike Babí léto. Letošní koronavirový rok zapříčinil výrazný pokles účastníků. Na trasy délkách 30, 50, 80km a dětským závod se postavily necelé tři stovky závodníků. Organizátoři tak zaznamenali o 250 závodníků méně než v loňském roce.

Grafiku 19. ročníku Babího léta vytvořil Pavel Hobrlant.

Letošní ročník lehce pozměnil místo konání závodu. Z pláže jezera Kristýna, na níž se startovalo dlouhých sedm let, se zázemí přesunulo na louku poblíž jezera.  Program započalo tradičně Penco dětské Babí léto, jehož se zúčastnilo 71 dětí v 8 kategoriích. Po 11 hodině byl starostou Hrádku nad Nisou Josefem Horinkou odstartován hlavní závod na 30, 50 a 80 km s 260 účastníky na startu. Ve startovním poli nechyběli vítězové předchozích ročníků Jiří Šorm (Bitters Superior Cyklolive Team), Lukáš Procházka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) či loňský vítěz závodu dvojic Zbyněk Růžička (SKI Paudera Staré Splavy).

Autor: Miroslav Chmela.

Nejkratší trasu na 30km ovládl junior Lukáš Kraus (Lázně Bělohrad) těsně před domácím závodníkem Ivo Machkem (KSM Hrádek) a německým Maximilianem Geislerem (Sebnitzer RV). Prostřední trasu na 50 km opanoval Filip Šlajchrt (CK Kolokrám) před Adamem Styblíkem (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) a dalším německým závodníkem Ingem Schonem (NRT Protective). Nejprestižnější osmdesáti kilometrovou trasu vyhrál závodník, který se původně měl zúčastnit závodu dvojic společně s Janem Matouškem – Zbyněk Růžička (SKI Paudera Staré Splavy). Za ním se umístil loňský vítěz třicítky, tentokrát v novém dresu, Lukáš Procházka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) a polský závodník Garczyk Pawel (Os Racing Team Oborniki Ślaskie).

Autor: Miroslav Chmela.

Mezi ženami ovládla trasu na 30km Knihová Kateřina (Expres CZ – Tufo Team Kolín), 50km trasu stejně jako vloni Loubková Ivana (TT CYKLORENOVA CVIKOV) a osmdesátku zvítězila jediná žena ve startovním poli Hoinkis Ulrike (PhD Connection). Závod koloběžek ovládl Bartůněk Ladislav (Kobra). Posledních několik let se Babího léta účastní hrádecký handicapovaný biker Standa Strnádek, který letos prvně okusil i trasu na 50 kilomentrů.

Autor: Miroslav Chmela.

Nebudu skrývat svoje zklamání, kvůli tomuto prazvlášnímu roku výrazně klesla účast, kterou tak pracně budujeme od přesunu na Kristýnu v roce 2013.  Oproti loňsku jsme přišli o 250 účastníků. To je pro závod, který stojí na dobrovolnické bázi, opravdu demotivující, až likvidační. Uvidíme, kam nás zanese příští rok,“ uzavírá ředitelka závodu Petra Cikánová

Kompletní výsledky: https://vysledky.timechip.cz/#2020/27

Fotky budou umístěny na webu: http://goodway.cz/cs/galerie/