Babí Léto 2017

Vážení sportovci a fanoušci Bike Babího léta,

16. ročník mezinárodního marathonu Babí léto se uskuteční 19. 8. 2017 opětovně v rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou. Trasy v délkách 30, 50 a 80km Vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu, tradičními místy jako jsou mystická Česká brána, tajuplný Buk Republiky či okolí Vápeňáku, kde Vám nabídneme to nejhezčí ze zdejších divoké přírody. Pro děti v rámci Decathlon dětského Babího léta bude připraven jednoduchý, ale technický okruh v přilehlém hájku u jezera. V areálu Kristýna se nachází rovněž lanové centrum, v němž si lze vyzkoušet svoji odvahu v korunách stromů. V případě pěkného počasí je Kristýna ideální možností k vykoupání a slunění na pláži po náročném závodě.

Letošní 16. ročník se nese ve znamení motta: „BORN TO BIKE“, které se stalo rovněž ústředním motivem trička.  V letošním roce je BBL opět součástí seriálu Haven MTB Series 2017 a to konkrétně trasa na 50 km a dětský závod. Všechny informace k této sérii rozmanitých závodů naleznete na BIKEBASI. Novinkou tohoto ročníku je zařazení závodu dvojic na 80km trasu. Naše snaha směřuje k přitáhnutí co nejvíce závodníků právě na tuto nejtradičnější a nejtvrdší trasu, protože právě zde okusíte archetyp slova marathon!

Ochutnávku z naší hot chilli pepper trasy si můžete prohlédnout ZDE, videa ze starších ročníků na YOUTUBE. Aktuální informace naleznete na FACEBOOKU.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje a města Hrádek nad Nisou.

Na viděnou na startu!

 

Za celý pořadatelský tým

Petra Cinkánová


AKCE TRIČKO ZDARMA!!!

Každý závodník, který se zaregistruje od 21. do 23. 6. a následně uhradí platbu (také v těchto datech) obdrží tričko závodu zdarma! Veškeré platební údaje Vám vygeneruje náš přihlašovací systém a zašle na email. Dbejte tedy zvýšenou opatrnost při vyplňování emailu!!! Nezapomeňte zadat velikost trička a do vzkazu pořadateli (pro jistotu i do zprávy pro příjemce platby) napište: AKCE TRIČKO. Nenechte se zmást, pokud systém automaticky vygeneruje cenu 550 Kč, ale vy PLAŤTE POUZE 400 Kč!

Zaregistrovat se můžete ZDE

Upozornění: při nezaslání platby k výše uvedeným datům, nemáte na tričko zdarma nárok! Neradi bychom se pak s někým dohadovali 😉 Při zvýšeném zájmu o trička již nemusí být k dostání v den závodu, tak neváhejte a zaregistrujte se!

Letošní 16. ročník se nese ve znamení limetky a motta: „BORN TO BIKE“.  Design vznikl ve spolupráci Pavla Hobrlanta, několikanásobného účastníka Babího léta, a Víťi Štrupla, traťmistra a hlavního organizátora závodu. Návrh odráží především extrémní náročnost naší 80km trasy, již se nebojíme nazvat maratonskou výzvou pro opravdové trvďáky a tvrďačky (loni se našly dokonce 4 ženy!).