DECATHLON dětské Babí léto 2018

I letos jsme velice rádi uzavřeli partnerství se sportovním řetězcem Decathlon, který se stal hlavním partnerem dětského závodu pod názvem „Decathlon dětské Babí léto 2018“. Můžete se tak těšit na krásné ceny, animátorský program, medaile a další ceny od dlouholetého partnera McDonalds Liberec. Na prezentaci si každé dítě může v ceně startovného (100Kč) vybrat malý dáreček. Registrovat se lze za stejnou cenu online předem ZDE či na místě 18. srpna od 8 do 9:30h. Dětský závod opět spadá do seriálu Haven MTB series, ovšem řídí se vlastními pravidly a kategoriemi, jež budou do seriálu přepočítány až po závodě.

POZOR: Dětský závod je otevřen maximálně pro 100 účastníků, doporučujeme se tedy spíše registrovat elektronicky a mít tak zajištěné místo. Z logistických důvodů vyšší počet dětí nejsme schopni zajistit. Děkujeme za pochopení.

Děti se letos mají na Babím létě na co těšit, tak je nezapomeňte vzít s sebou! 😉

ALISY Bike Babí Léto 2018

Od letošního roku jsme jméno našeho závodu spojili se společností ALISY, která se zaměřuje na výrobu sportovních dresů včetně těch cyklistických. Jedná se o firmu libereckou, o to více nás spolupráce s lokálním podnikem těší.  Od teď nás tedy naleznete pod názvem „ALISY Bike Babí Léto“! 😉

Více o široké nabídce ALISY zahrnující grafický návrh zdarma ZDE.

Děkujeme 🙂

AKCE TRIČKO ZDARMA

Každý závodník, který se zaregistruje do 15. 6. a do tohoto data uhradí také platbu (450Kč), obdrží tričko závodu zdarma! Při registraci dbejte zvýšenou opatrnost na vyplňování emailu, protože Vám na něj bude zasláno potvrzení.  Nezapomeňte zadat velikost trička a do vzkazu pořadateli napište: AKCE TRIČKO.

Zaregistrovat se můžete ZDE. Více o platbě ZDE.

Letošní ročník i tričko se nese ve znamení motta: „BIKE OR DIE“.  Autorem hard core designu je Pavel Hobrlant. Návrh odráží především extrémní náročnost naší 80km trasy, již se nebojíme nazvat maratonskou výzvou pro skutečné bikery!

Pojďte do toho s námi 😉

Babí léto napsalo svůj 16. ročník

Na Kristýně v Hrádku nad Nisou se 19. srpna uskutečnil již po šestnácté mezinárodní MTB marathón Bike Babí léto. Letošní ročník se nesl v duchu motta BORN TO BIKE, jehož účelem bylo doslova vystihnout ducha účastníků a vyjádřit jedinečnou atmosféru tohoto závodu konajícího se nepřetržitě od roku 2002. Do startovního pole se na trasy 30,50,80km a dětské závody postavilo, i přes varování nepříznivého počasí, celkem 411 malých a dospělých závodníků.

Start 16. Ročníku MTB marathonu Bike Babí léto (Autor V. Štrupl).

Šestnáctý ročník byl zasažen hned dvěma výraznými nepříjemnostmi. První se týkala nucených změn na trase z důvodu asfaltování silnice u Dolní Suché a budování nových cest na Panenské Hůrce a v Janovickém lese. Původní délky tras tak musely být těsně před termínem závodu zásadně zkráceny. Druhá výrazná komplikace nastala v průběhu noci z pátku na sobotu, kdy Kristýnu zasáhla silná vichřice, která doslova zdemolovala kompletně připravené zázemí závodu. Ředitelka závodu Petra Cinkánová dodává: „Díky brzké reakci pořadatelů a především vstřícné nabídce majitele restaurace Panorama Standy Dlouhého se vytvořilo provizorní nové zázemí, kam se stihlo před bouří zachránit vše podstatné. S ohledem na zmíněné komplikace proběhl samotný závodní den zcela bez problémů, neboť trasy nebyly kupodivu vichrem zasaženy.“

Poničené zázemí závodu vichřicí v noci z pátku na sobotu (Autor T. Cinkán).

Sobotní program započalo Decathlon dětské Babí léto, jehož se zúčastnilo 79 dětí v osmi kategoriích. Dětský závod shodně jako 50km trasa byl předposledním závodem seriálu Haven MTB series, bojovalo se tak v emocích o jedny z posledních bodů do konečného pořadí. V 11h a poté v 11:30 odstartoval hlavní závod na 30, 50 a 80km s 332 účastníky na startu. Bohužel bez vítěze posledních dvou ročníků nejprestižnější 80km trasy Aleše Strnada, jemuž zranění z nedávného mistrovství Evropy v marathónu znemožnilo stát se s třemi zářezy vůbec nejúspěšnějším účastníkem Babího léta. Naopak Jan Matoušek, taktéž dvojnásobný vítěz ve startovním poli nechyběl, ovšem zúčastnil se jen 50km trasy. Početná skupina favoritů obou tras se držela společně do dělení tratí, z něhož závodníci nejdelší trasy pokračovali směrem k Panenské Hůrce, zatímco se bikeři z padesátky odpojili a začali se stáčet zpět ke Kristýně. Mezičasem projížděli pospolu kolegové z týmu Eleven Mercedes Mitas O. Zelený a M. Kubín, stejně tak dvojice z Haven teamu P. Šorf a R. Hořák, s nimiž se držel již zmíněný Jan Matoušek. Ondřej Zelený, mistr Evropy v cyklokrosu, odjel v závěru o 10 sekund před zbylou čtveřicí ze skupiny, která sprintovala o stupně vítězů. Druhé místo nakonec o setinu sekundy urval P. Šorf před kolegou R. Hořákem, což potvrdila cílová fotografie.

Závodníci zažili výrazně „blátivý“ závod, což ještě ztěžovalo fyzickou náročnost tras (autor M. Chmela).

Osmdesátikilometrová trasa se odehrávala suverénně pod taktovkou M. Vláška (Kellys Bike Ranch team), jenž na mezičas dorazil s pětiminutovým náskokem na J. Černého a německého závodníka T. Heinze. Michal Vlášek bez problémů náskok udržel, Josef Černý si spurtem dojel pro druhé místo vteřinu právě před T. Heinzem. Třicetikilometrovou trasu opanoval s minutovým náskokem Filip Hanousek (Superior Cyklofit cycling team). Mezi ženami ovládla 50km trasu Bajgerová Nikola (KC Kooperativa), na 80km zcela deklasovala konkurenci Cesnaková Milena z týmu Cyklo Team Weber a to o neuvěřitelných 44 minut, čímž se zařadila do první desítky pořadí mezi muže.  Boj o vítězství v závodu dvojic se odehrával mezi týmem lidéHory/Bemaniax  (Polman D., Kohl M.) a Jičínská 50 (Kordík P., Kubín P.). Prvně jmenovaní se po technických problémech museli v cíli spokojit s druhým místem, přestože jejich ambice forma mířily na vítězství.

Na závěr je třeba vyzdvihnout výkony handicapovaných bikerů. Stanislav Strnádek porazil na třicítce přesně 42 soupeřů a Petra Hurtová absolvovala tento fyzicky náročný závod dokonce na handbiku! „Letošní zablácený ročník opravdu přinesl naprosté maximum přírody nejen na trase, což mělo za následek odstoupení řady účastníků, nýbrž i v zázemí závodu, které jsme byli nuceni budovat nadvakrát. Přes tyto ztížené podmínky se podařilo závod opět posunout výše, což nám dodává energii do dalšího ročníku,“ uzavírá Cinkánová.

 

Handicapovaná závodnice Petra Hurtová absolvovala trasu 30km na handbiku. (autor V. Štrupl).

 

Výsledky ZDE.

Fotky ZDE.

CELKOVÍ VÍTĚZOVÉ TRAS:

Muži 30km

 1. Hanousek Filip 01:02:48.81
 2. Klaus Matěj 01:04:02.31
 3. Bělecký Petr 01:05:01.61

Ženy 30km

 1. Boczanová NIkola 01:17:43.83
 2. Šulcová Eliška 01:19:33.58
 3. Kašše Jaroslava 01:21:44.34

Muži 50km

 1. Zelený Ondřej 01:49:29.58
 2. Šorf Pavel 01:49:39.71
 3. Radek Hořák 01:49:39.81

Ženy 50km

 1. Bajgerová Nikola 02:18:07.62
 2. Klapková Monika 02:26:52.13
 3. Trojanová Andrea 02:28:15.13

Muži 80km

 1. Vlášek Michal 03:05:52.44
 2. Černý Josef 03:11:21.19
 3. Heinze Thomas 03:11:22.44

Ženy 80km

 1. Cesnaková Milena 03:20:17.70
 2. Nenadálová Hana 04:04:58.51
 3. Flašarová Nikol 04:07:47.14

Dvojice 80km

 1. Jičínská 50 (Kordík P., Kubín P.) 06:40:32.92
 2. LidéHory/Bemaniax (Polman D., Kohl M.) 06:43:57.66
 3. CK 1967 Česká Kamenice (Linc D., Hájek J.) 08:28:26.55

 

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE PŘED STARTEM!!!

Aktuální podobu mapy a komentář ke změnám na trase naleznete ZDE. Případného deště se nelekejte (beztak se to rychle přežene), budeme na něj dobře připraveni! 😉

PARKOVÁNÍ

Vstup a parkoviště zdarma se nachází v těsné blízkosti rekreačního areálu Kristýna sever (před vstupem do Autocampu Kristýna). Vybírání vstupného a parkovného (dle počasí) z jihu není v naší moci ovlivnit! Další parkoviště zdarma se nachází sice na Kristýně jih, ovšem před továrnou Praga. Parkoviště nebudou hlídána, nenechávejte si tak cenné věci v autech na viditelných místech. Pořadatel nenese odpovědnost za ztracené věci! Přímo do areálu je zákaz vjezdu a prosíme, dodržujte jej.

PREZENTACE A KANCELÁŘ ZÁVODU

Kancelář závodu se nachází na hlavní pláži areálu Kristýna u restaurace Panorama. Prezentace marathónu probíhá v pátek 18. 8. od 16-19 hod. a v sobotu 19.8 od 8-10:30 hod.

PŘEDEM REGISTROVANÍ

Předem přihlášené a zaplacené žádáme, aby si ve výpisu přihlášek (ZDE) zkontrolovali, zda byl jejich stav změněn na zaplaceno. Na prezentaci obdržíte startovní číslo s integrovaným čipem, dárky od partnerů závodu (časopis, tabletu Enervit, tyčinku Corny, samolepku), poukázku na jídlo, lístek do tomboly, mapu, popřípadě objednané tričko. Závodníci na trase 30km zde také obdrží tašku s občerstvením (neboť na trase nemají občerstvovací stanici).

PŘÍCHOZÍ
Nově příchozí se můžou přihlásit ve stejných časech buď v pátek 18. 8. od 16-19hod. (doporučujeme, neboť se vyhnete frontám) nebo sobotu 19. 8. od 8-10:30hod. za zvýšené startovné (550Kč) bez nároku na dárky od partnerů akce a tričko. Na prezentaci vyplní připravený formulář a zařadí se do fronty pro svoji trasu (30, 50, 80km), kde následně uhradí startovné, obdrží startovní číslo s čipem, poukázku na jídlo, lístek do tomboly, mapu. Závodníci na trase 30km zde také obdrží tašku s občerstvením (neboť na trase nemají občerstvovací stanici).

NEZLETILÍ  ZÁVODNÍCI MARATHONU

Závodníci mladší 18-ti let se mohou zúčastnit pouze s  písemným souhlasem zákonného zástupce či jiného odpovědného zástupce (trenér), mladší 15-ti let s písemným souhlasem a v jeho doprovodu. Písemný souhlas musí být předložen nejpozději na prezentaci v den závodu (formuláře budou k dispozici na místě).

PREZENTACE DĚTÍ

Prezentace dětského závodu probíhá o stánek vedle v pátek ve stejný čas a v sobotu 20.8 od 8-9:30hod. Zákonný zástupce vyplní přihlášku, následně uhradí dětské startovné (100Kč), obdrží startovní číslo a dítě si vybere nějaký z připravených dárečků. Trasy pro jednotlivé kategorie se budou projíždět s předjezdcem, doporučujeme se tedy držet v areálu.

POKYNY PRO SERIÁL HAVEN MTB SERIES

Bike Babí léto se řídí svými vlastními kategoriemi a pravidly, které budou přepočítány do kategorií seriálu až několik dní po závodě:

1) každý závodník/závodnice starší 17-ti let (včetně), který chce získat body do seriálu dospělých, musí absolvovat 50 km trať!!! Závodníci ve věku 17 a 18 let spadající obvykle do naší kategorie Kadeti a junioři (30km) tak mohou být ostaršeni do kategorie Muži 19-29 let (50km) a získat body do seriálu. Vzdávají se tak dobrovolně možnosti závodit se svými mimoseriálovými vrstevníky na 30km trase a tím i vyhlášení ve své věkové kategorii. Lze si tedy vybrat ze 2 možností: A) trasa 30km s vrstevníky, ale bez bodů do seriálu, B) trasa 50km se starší kategorií s body do seriálu.

2) všichni závodníci ve věku 15 a 16 let (kategorie Kadeti a junioři) musí absolvovat 30 km trať, aby získali body do seriálu dětí, nikoliv dětský závod! V den závodu je potřeba vyplnit rodičem či trenérem souhlas zákonného zástupce na prezentaci.

START ZÁVODU
Start marathónu na trasách 50 a 80km proběhne v 11hod. přímo na hlavní pláži v rekreačním areálu Kristýna! Trasa na 30km startuje vzápětí v 11:30hod. na stejném místě! První kategorie dětských závodů odstartuje v 10hod. taktéž na stejném místě. Další budou následovat po dojetí kategorie předchozí.

VÝKLAD TRATI
Proběhne krátce před startem. Doporučujeme si předem projít trasu na mapce a prostudovat veškerá ustanovení týkající se závodu a nebezpečné úseky! Děti si trasu projedou s předjezdcem před startem (čas bude upřesněn na místě).

OBČERSTVENÍ V PRŮBĚHU ZÁVODU
Na trase 80 km jsou 3 občerstvovací stanice: Panenská hůrka (cca 25km), Zdislava (cca 55km), Rynoltice (cca 63km). Na trase 50 km jsou 2 občerstvovací stanice: Zdislava (cca 24km), Rynoltice (cca 38 km). Závodníci na trase 30 km obdrží občerstvení v tašce na prezentaci ještě před závodem! Pití bude připraveno v cílovém prostoru.

Na občerstvovačkách připravíme: ionťák, vodu, colu, redbull, müsli tyčinky, banány, čokoládu, koláče, rohlíky, salám, sýr, sůl………..

OBČERSTVENÍ PO ZÁVODĚ
Závodníci obdrží při prezentaci lístky na hlavní jídlo (těstovinový salát s kuřecím masem či bez masa) a pití v cíli (pivo alko, pivo nealko, cola). Po závodě bude také dovezeno zbylé jídlo z občerstvovaček, z něhož si může přijít každý ochutnat.

ZDRAVOTNÍ ZABEZPĚČENÍ
V průběhu celého závodu bude v cílovém prostoru přítomen lékař. Po celé trase je rozmístěna pořadatelská služba. Na nebezpečné úseky bude dohlížet horská služba a pořadatelé. Na každé občerstvovací stanici bude k dispozici lékárnička. Pro případ zranění či vážných technických problémů bude z druhé strany čísla uveden SOS telefon (nebo 725 357 278). Nevolejte nám, že jste píchli, s tím vám bohužel nepomůžeme…

KOMUNIKACE S POŘADATELI
Všichni pořadatelé na trase budou oblečeni do oranžových vest, pořadatelé v cíli do týmových trik s visačkami.  Důležité dotazy Vám rádi zodpovíme na prezentaci nebo v jejím okolí.

ZNAČENÍ TRATI
Základem značení na trase jsou oranžové šipky na zemi, černé šipky na žlutém podkladu jako mobilní značení na stromech nebo sloupech. Vše bude doplněno „mlíkem“. První a poslední závodník bude doprovázen motorovým vozidlem.

MĚŘENÍ ČASU
Měření probíhá pomoci čipové technologie. Čip je umístěn na startovním čísle, tak dejte pozor na případné ohýbání. Na trati je velký počet kontrolních průjezdních bodů!!!

TOMBOLA
Tombola bude losována z osudí ze startovních čísel, které se odprezentují a vhodí svůj kupon do krabice s TOMBOLOU umístěné v hlavním stanu u prezentace! Kupón je součástí poukázky na občerstvení po závodě, kterou obdržíte na prezentaci. Mějte při losování tomboly u sebe startovní číslo nebo lístek, kterým prokážete svoji totožnost!

UPOZORNĚNÍ POŘADATELE
Upozorňujeme na nebezpečí krádeže kol v průběhu závodu. Nenechávejte svá kola bez dozoru a to zejména u toalet a na autech. Nenechávejte cenné věci na viditelných místech v automobilech.
V případě zkrácení trati nebo při neprojetí kontrolou bude závodník okamžitě diskvalifikován.
Nenechávejte prezentaci v sobotu na poslední chvíli. Kancelář závodu zavíráme v sobotu přesně v 10:30 hod.!!! Nejlépe se přijeďte odprezentovat již v pátek, v sobotu se tak vyhnete frontě.

Děkujeme vám za vaši přízeň a těšíme se na vás na startu závodu!

Dárková taška pro registrované!

Předem registrovaní a uhrazení závodníci  se mohou těšit na dárky od partnerů závodu a to bike časopisy od vydavatelství Vpress, proteinové tyčky Corny, energetické tablety Enervit, drobnosti z mikroregionu Hrádecko, samolepky.

Registrovat se je možné do 16. 8.  a to za 400Kč. Na místě v den závodu startovné čítá 550Kč bez dárků od partnerů, tak tuto možnost využijte 😉

Registrace ZDE.

Bike Babí léto je za dveřmi!

Podrobný zvací článek o letošním 16. ročníku je k přečtení ZDE.

Na tomto místě je třeba poděkovat všem partnerům závodu, bez nichž by bylo nemožné závod realizovat. Závod je podpořen z rozpočtu Libereckého kraje a města Hrádek n. Nisou.

Hlavní partneři: AutoCont, Haven MTB series, Brána Trojzemí

Partneři: Net System, Decathlon, Svijany, Corny, Power and Squash Fitness, Mc Donalds, Alisy sports wear (dresy na zakázku), Enervit, Jizerské pekárny, Okna-dveře, KSM Castings, Wide bike, Velo a sport Chrastava, rekreační areál Kristýna

Mediální partneři: Rádio Contact , Lidé a hory, Cykloserver

Velice děkujeme za podporu letošního 16. ročníku!

Organizační tým BBL

DECATHLON DĚTSKÉ BABÍ LÉTO 2017!

K letošnímu 16. ročníku Babího léta jsme velice rádi uzavřeli partnerství se sportovním řetězcem Decathlon, který se stal hlavním partnerem dětského závodu pod názvem „Decathlon dětské Babí léto 2017“. Decathlon tak dodal krásné ceny pro nejlepší dětské závodníky. Dokonce nejlepší 3 děti v každé kategorii se můžou těšit na batůžek ARPENAZ QUECHUA! Animátoři z Decathlonu budou v den závodu pro děti připravovat program, kde bude možnost si vyzkoušet jejich produkty na vlastní kůži. Další ceny pro dětské stupně vítězů zajistil stejně jako několik předcházejících let McDonalds Liberec. Dětem budou uděleny samozřejmě také medaile. Na prezentaci si každé dítě může v ceně startovného (100Kč) vybrat malý dáreček. Registrovat se lze za stejnou cenu online předem ZDE či na místě v den konání závodu (19. srpna) od 8 do 9:30h. Dětský závod opět spadá do seriálu Haven MTB series, ovšem řídí se vlastními pravidly a kategoriemi, jež budou do seriálu přepočítány až po závodě.

Pro děti v rámci Babího léta bude připraven jednoduchý, ale technický okruh v přilehlém hájku u jezera a to ve 3 kategoriích odděleně pro děvčata i chlapce. Předžáky a předžákyně čeká velký okruh po pískové cestě kolem lanového parku, zpět po panelové cestě. Jedná se o technicky jednoduchý okruh, který zvládnout i ti nejmenší na odrážedlech. Žáci a žákyně absolvují dvě velká kola kolem lanového parku, vracejí se technickými točkami v přilehlém lesíku. Ml. a st. žáky/žákyně čekají již 3 a 4 kola vedoucí pod lanovým parkem, mohou se tak těšit na pověstného „velblouda“ – dvojitý prudký hrb.

Děti se letos mají na Babím létě na co těšit, tak je nezapomeňte vzít s sebou! 😉

POZOR: Dětský závod je otevřen maximálně pro 100 účastníků, doporučujeme se tedy spíše registrovat elektronicky a mít tak zajištěné místo. Z logistických důvodů vyšší počet dětí nejsme schopni zajistit. Děkujeme za pochopení.

AKCE TRIČKO ZDARMA!!!

Každý závodník, který se zaregistruje od 21. do 23. 6. a následně uhradí platbu (také v těchto datech) obdrží tričko závodu zdarma! Veškeré platební údaje Vám vygeneruje náš přihlašovací systém a zašle na email. Dbejte tedy zvýšenou opatrnost při vyplňování emailu!!! Nezapomeňte zadat velikost trička a do vzkazu pořadateli (pro jistotu i do zprávy pro příjemce platby) napište: AKCE TRIČKO. Nenechte se zmást, pokud systém automaticky vygeneruje cenu 550 Kč, ale vy PLAŤTE POUZE 400 Kč!

Zaregistrovat se můžete ZDE

Upozornění: při nezaslání platby k výše uvedeným datům, nemáte na tričko zdarma nárok! Neradi bychom se pak s někým dohadovali 😉 Při zvýšeném zájmu o trička již nemusí být k dostání v den závodu, tak neváhejte a zaregistrujte se!

Letošní 16. ročník se nese ve znamení limetky a motta: „BORN TO BIKE“.  Design vznikl ve spolupráci Pavla Hobrlanta, několikanásobného účastníka Babího léta, a Víťi Štrupla, traťmistra a hlavního organizátora závodu. Návrh odráží především extrémní náročnost naší 80km trasy, již se nebojíme nazvat maratonskou výzvou pro opravdové trvďáky a tvrďačky (loni se našly dokonce 4 ženy!).

 

15. ročník Bike Babího léta je minulostí!

Na Kristýně v Hrádku nad Nisou se 20. srpna uskutečnil již po patnácté mezinárodní horský marathón Bike Babí léto. Letošní ročník se stal pro organizátory i závodníky výjimečným. Závod se od roku 2002 konal nepřetržitě bez jediné výluky, čímž se bezesporu zařadil k několika unikátům v celé České republice. Pro toto malé jubileum byly tradiční trasy na 50 a 80 kilometrů obohaceny také o trasu třicetikilometrovou. Závodní tratě, koncipovány v souladu s naším heslem „Maximum přírody, minimum asfaltu“, provedly závodníky divokými lesními stezkami, kamenitými sjezdy či loukami v oblasti Lužických hor a Ještědského hřebenu.

Program započal dětskými závody odehrávajícími se v přilehlém okolí jezera Kristýna. Děti změřily svoje síly ve třech kategoriích pro chlapce a dívky. Nejlepších pět dětí v každé kategorii obdrželo ceny a medaile. Po té přišel na řadu start hlavního závodu dospělých s téměř třemi sty účastníky ve startovním poli s různorodou věkovou i dovednostní úrovní a národností. V hojném počtu se závodu zúčastnili bikeři z Německa, Polska, a dokonce i závodnice z Nového Zélandu. Nejmladší účastník marathónu dosáhl 13 let, nejstarší dokonce 64 let. Největší postavou se ovšem stal handicapovaný závodník bez ruky, který na 30 kilometrové trase porazil dalších 39 soupeřů!

V 11 hodin odstartoval hlavní závod na 50 a 80 kilometrů a to hned za přítomnosti vítězů z předchozích dvou let, Jana Matouška a Aleše Strnada. Skupinka favoritů včele s již zmíněným Janem Matouškem, bratry Strnadovými, Danielem Maderem, Pavlem Gondou a Jakubem Šulcem se držela pospolu až po dělení tras na Jitravském sedle přibližně na 16 kilometru. Na kratší z tras zůstala vpředu dvojice Matoušek, Mader. Druhý jmenovaný po občerstvovací stanici ve Zdislavě výrazně zvýšil tempo, utrhl se a zamezil tak Janu Matouškovi v dosažení historicky třetího vítězství na Babím létě. Daniel Mader proťal cíl jako vítěz 50km trasy v náskoku tří minut právě před Janem Matouškem. Osmdesátka byla jednoznačnou záležitostí bratrů Strnadů, kteří vzájemnou spoluprací odpárali Pavla Gondu. Až v úplném závěru jen několik desítek metrů před cílem nastoupil mladší z bratrů, Aleš Strnad a porazil tak Jiřího Strnada o pouhé čtyři vteřiny. Třetí Pavel Gonda, jedoucí desítky kilometrů osamoceně, v cíli ztratil osm minut a dojel celkově třetí. Aleš Strnad se tedy opět po roce stal vítězem naší „hot chilli“ trasy a je tak vůbec prvním závodníkem, kterému se podařilo titul obhájit. Téměř všechny ženy ve startovním poli absolvovaly sólo závod, dělilo je mezi sebou několik minut i více. Vítězkou 50km trasy se stala Hana Novotná, vítězkou 80km Jana Skrbková, jež doslova deklasovala konkurenci včetně čtyřiceti pěti mužských protivníků. V 11:30 následoval start nové trasy na 30 kilometrů, kterou bezkonkurenčně opanoval Pavel Šorf a to skvělým časem něco málo přes hodinu.

Letošní počasí dosahující vysokých teplot si s přičiněním velice technicky i fyzicky náročné trati vyžádalo několik odstoupení a lehčích zranění. Oprávněně tak bylo stvrzeno naše neoficiální označení „mountainbike hot chilli marathon“. Za 15. let naší historie se Babí léto stalo v MTB komunitě pojmem značícím kvalitu trasy, osobní přístup a skutečnou výzvu, kterou by měl okusit rozhodně každý biker.

Absolutní vítězové svých tras: Pavel Šorf (30km), Daniel Máder (50km), Aleš Strnad (80km)

Zde umisťujeme odkazy na úplnou fotogalerii – fotografie ze startu, dojezdů a vyhlášení (ZDE), z trasy 50/80km nad Dolní Suchou u Vysoké (ZDE), trasy na 30/50/80 km z hrádeckého singltreku (ZDE) a Skalního divadla pod Popovou skalou (ZDE) Závody dětí jsou zdokumentované (ZDE).

Věříme, že příští šestnáctý ročník Babího léta, konající se 19. 8. 2017, si společně s námi nenecháte ujít!

Na viděnou na startu

Organizační tým