ALISY Bike Babí léto si odškrtlo svůj 19. ročník

V sobotu 22. srpna se v blízkosti jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou uskutečnil 19. ročník MTB marathónu ALISY Bike Babí léto. Letošní koronavirový rok zapříčinil výrazný pokles účastníků. Na trasy délkách 30, 50, 80km a dětským závod se postavily necelé tři stovky závodníků. Organizátoři tak zaznamenali o 250 závodníků méně než v loňském roce.

Grafiku 19. ročníku Babího léta vytvořil Pavel Hobrlant.

Letošní ročník lehce pozměnil místo konání závodu. Z pláže jezera Kristýna, na níž se startovalo dlouhých sedm let, se zázemí přesunulo na louku poblíž jezera.  Program započalo tradičně Penco dětské Babí léto, jehož se zúčastnilo 71 dětí v 8 kategoriích. Po 11 hodině byl starostou Hrádku nad Nisou Josefem Horinkou odstartován hlavní závod na 30, 50 a 80 km s 260 účastníky na startu. Ve startovním poli nechyběli vítězové předchozích ročníků Jiří Šorm (Bitters Superior Cyklolive Team), Lukáš Procházka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) či loňský vítěz závodu dvojic Zbyněk Růžička (SKI Paudera Staré Splavy).

Autor: Miroslav Chmela.

Nejkratší trasu na 30km ovládl junior Lukáš Kraus (Lázně Bělohrad) těsně před domácím závodníkem Ivo Machkem (KSM Hrádek) a německým Maximilianem Geislerem (Sebnitzer RV). Prostřední trasu na 50 km opanoval Filip Šlajchrt (CK Kolokrám) před Adamem Styblíkem (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) a dalším německým závodníkem Ingem Schonem (NRT Protective). Nejprestižnější osmdesáti kilometrovou trasu vyhrál závodník, který se původně měl zúčastnit závodu dvojic společně s Janem Matouškem – Zbyněk Růžička (SKI Paudera Staré Splavy). Za ním se umístil loňský vítěz třicítky, tentokrát v novém dresu, Lukáš Procházka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) a polský závodník Garczyk Pawel (Os Racing Team Oborniki Ślaskie).

Autor: Miroslav Chmela.

Mezi ženami ovládla trasu na 30km Knihová Kateřina (Expres CZ – Tufo Team Kolín), 50km trasu stejně jako vloni Loubková Ivana (TT CYKLORENOVA CVIKOV) a osmdesátku zvítězila jediná žena ve startovním poli Hoinkis Ulrike (PhD Connection). Závod koloběžek ovládl Bartůněk Ladislav (Kobra). Posledních několik let se Babího léta účastní hrádecký handicapovaný biker Standa Strnádek, který letos prvně okusil i trasu na 50 kilomentrů.

Autor: Miroslav Chmela.

Nebudu skrývat svoje zklamání, kvůli tomuto prazvlášnímu roku výrazně klesla účast, kterou tak pracně budujeme od přesunu na Kristýnu v roce 2013.  Oproti loňsku jsme přišli o 250 účastníků. To je pro závod, který stojí na dobrovolnické bázi, opravdu demotivující, až likvidační. Uvidíme, kam nás zanese příští rok,“ uzavírá ředitelka závodu Petra Cikánová

Kompletní výsledky: https://vysledky.timechip.cz/#2020/27

Fotky budou umístěny na webu: http://goodway.cz/cs/galerie/

 

POZOR – NOVÉ MÍSTO KONÁNÍ

Letošní 19. ročník proběhne na louce v těsné blízkosti Kristýny (vedle bistra Panelka). Nikoliv na pláži jako v předchozích letech!!!

PARKOVÁNÍ

Vstup a parkoviště zdarma se nachází v těsné blízkosti rekreačního areálu Kristýna sever (před vstupem do Autocampu Kristýna). Vybírání vstupného a parkovného (dle počasí) z jihu není v naší moci ovlivnit! Další parkoviště zdarma se nachází sice na Kristýně jih, ovšem před továrnou Praga. Parkoviště nebudou hlídána, nenechávejte si tak cenné věci v autech na viditelných místech. Pořadatel nenese odpovědnost za ztracené věci! Přímo do areálu je zákaz vjezdu a prosíme, dodržujte jej.

 

PREZENTACE A KANCELÁŘ ZÁVODU

Prezentace marathónu probíhá v pátek 21. 8. od 16-19 hod. a v sobotu 22.8 od 8-10:30 hod. (dětská prezentace končí v 9:30!).

PŘEDEM REGISTROVANÍ

Předem přihlášené a zaplacené žádáme, aby si ve výpisu přihlášek (https://entry.timechip.cz/prihlaska/vypis-prihlasek) zkontrolovali, zda byl jejich stav změněn na zaplaceno. Na prezentaci obdržíte startovní číslo s integrovaným čipem, dárky od partnerů závodu, poukázku na jídlo, lístek do tomboly, popřípadě objednané tričko. Závodníci na trase 30km zde také obdrží balíček s občerstvením.

PŘÍCHOZÍ
Nově příchozí se můžou přihlásit ve stejných časech buď v pátek 21. 8. od 16-19hod. (doporučujeme, neboť se vyhnete frontám) nebo sobotu 22. 8. od 8-10:30hod. za zvýšené startovné (650Kč) bez nároku na dárky od partnerů akce a tričko. Na prezentaci vyplní připravený formulář a následně uhradí startovné, obdrží startovní číslo s čipem, poukázku na jídlo, lístek do tomboly. Závodníci na trase 30km zde také obdrží tašku s občerstvením.

NEZLETILÍ  ZÁVODNÍCI MARATHONU

Závodníci mladší 18-ti let se mohou zúčastnit pouze s  písemným souhlasem zákonného zástupce či jiného odpovědného zástupce (trenér), mladší 15-ti let s písemným souhlasem a v jeho doprovodu. Písemný souhlas musí být předložen nejpozději na prezentaci v den závodu (formuláře budou k dispozici na místě).

PREZENTACE DĚTÍ

Prezentace dětského závodu probíhá o stánek vedle v pátek 16h-19h. a v sobotu od 8-9:30hod. Zákonný zástupce vyplní přihlášku, následně uhradí dětské startovné (100Kč), obdrží startovní číslo a dítě si vybere nějaký z připravených dárečků. Trasy pro jednotlivé kategorie se budou projíždět s předjezdcem, doporučujeme se tedy držet v areálu.

POKYNY PRO SERIÁL HAVEN MTB SERIES

Bike Babí léto se řídí svými vlastními kategoriemi a pravidly, které budou přepočítány do kategorií seriálu až několik dní po závodě:

1) každý závodník/závodnice starší 17-ti let (včetně), který chce získat body do seriálu dospělých, musí absolvovat 50 km trať!!!

2) všichni závodníci ve věku 15 a 16 let (kategorie Kadeti a junioři) musí absolvovat 30 km trať, aby získali body do seriálu dětí, nikoliv dětský závod!

START ZÁVODU

Start marathónu na trasách 50 a 80km proběhne v 11hod. přímo na louce vedle Kristýny! Trasa na 30km startuje vzápětí v 11:30hod. na stejném místě! První kategorie dětských závodů odstartuje v 10hod. taktéž na stejném místě. Další budou následovat po dojetí kategorie předchozí.

VÝKLAD TRATI
Proběhne krátce před startem. Doporučujeme si předem projít trasu na mapce a prostudovat veškerá ustanovení týkající se závodu a nebezpečné úseky! Děti si trasu projedou s předjezdcem před startem (čas bude upřesněn na místě).

OBČERSTVENÍ V PRŮBĚHU ZÁVODU
Na trase 80 km jsou 3 občerstvovací stanice: Panenská hůrka, Zdislava, Rynoltice. Na trase 50 km jsou 2 občerstvovací stanice: Zdislava, Rynoltice. Závodníci na trase 30 km obdrží občerstvení v tašce na prezentaci ještě před závodem! Pití bude připraveno v cílovém prostoru.

OBČERSTVENÍ PO ZÁVODĚ
Závodníci obdrží při prezentaci lístky na hlavní jídlo (těstovinový salát s kuřecím masem či bez masa) a pití v cíli (alko či nealko).

ZDRAVOTNÍ ZABEZPĚČENÍ
V průběhu celého závodu bude v cílovém prostoru přítomen lékař. Po celé trase je rozmístěna pořadatelská služba. Na nebezpečné úseky bude dohlížet horská služba a pořadatelé. Na každé občerstvovací stanici bude k dispozici lékárnička. Pro případ zranění či vážných technických problémů bude z druhé strany čísla uveden SOS telefon (nebo 725 357 278). Nevolejte nám, že jste píchli, s tím vám bohužel nepomůžeme…

KOMUNIKACE S POŘADATELI
Všichni pořadatelé na trase budou oblečeni do oranžových vest, pořadatelé v cíli do týmových trik s visačkami.  Důležité dotazy Vám rádi zodpovíme na prezentaci nebo v jejím okolí.

ZNAČENÍ TRATI
Základem značení na trase jsou oranžové šipky na zemi, černé šipky na žlutém podkladu jako mobilní značení na stromech nebo sloupech. Vše bude doplněno „mlíkem“. První a poslední závodník bude doprovázen motorovým vozidlem.

MĚŘENÍ ČASU
Měření probíhá pomoci čipové technologie. Čip je umístěn na startovním čísle, tak dejte pozor na případné ohýbání. Na trati je velký počet kontrolních průjezdních bodů!!!

TOMBOLA
Tombola bude losována z osudí ze startovních čísel, které se odprezentují a vhodí svůj kupon do krabice s TOMBOLOU umístěné v hlavním stanu u prezentace! Kupón je součástí poukázky na občerstvení po závodě, kterou obdržíte na prezentaci. Mějte při losování tomboly u sebe startovní číslo nebo lístek, kterým prokážete svoji totožnost!

UPOZORNĚNÍ POŘADATELE

Upozorňujeme na nebezpečí krádeže kol v průběhu závodu. Nenechávejte svá kola bez dozoru a to zejména u toalet a na autech. Nenechávejte cenné věci na viditelných místech v automobilech.
V případě zkrácení trati nebo při neprojetí kontrolou bude závodník okamžitě diskvalifikován!

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se na vás na startu závodu! 🙂

 

NAVÝŠENÍ STARTOVNÉHO

Vážení bikeři,

jak jsem naznačovala dříve, s letošním ročníkem Babího léta se váží různé nesnáze, zvláště ty ekonomické.  Vzhledem ke zrušení dotačního programu „sportovní akce v Libereckém kraji“ jsme nuceni zvýšit startovné.

Týká se to pouze nově registrovaných, nikoliv těch, kteří se již registrovali. Nová cena startovného činí 500Kč (bez trička), 650 Kč (s tričkem).

Bez tohoto navýšení by nebylo možné závod realizovat. Velice si vážíme sponzorů, kteří nám zůstali věrní i v takto těžkých chvílích. Největší díky patří městu Hrádek nad Nisou, jejichž dlouholetá podpora je obdivuhodná :).

Děkujeme za pochopení a schovívavost.

Petra Cinkánová

BABÍ LÉTO SE POJEDE I LETOS!

Milí bikeři a přátelé Babího léta,

po dlouhém mlčení konečně můžeme potvrdit, že se i 19. ročník pojede! Nebylo to jednoduché rozhodování. Letošní „podivné“ jaro zcela zastavilo naši přípravu, která se pomalu rozjíždí opět až nyní. ALISY Bike Babí léto se uskuteční 22. srpna na Kristýně.

Bude to jiný ročník, osekaný o sponzorskou podporu a respektující aktuální nařízení.

MAX. KAPACITA ZÁVODNÍKŮ PRO MARATHÓN = 400 OSOB.

PRO DĚTSKÝ ZÁVOD = 50 OSOB.

REGISTRACE: ZDE

Tento ročník bude plný kompromisů, tak je pojďme společně respektovat a zbytečně se nepřít.

Nezastavily nás povodně, vichřice, změna zázemí, a ani tomuhle prevítovi se to nepodaří ;).

Mějte krásné léto a 22. srpna na viděnou na startu!

Petra Cinkánová

18. ročník Babíčka je minulostí…

Již tradičně se u jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou uskutečnil 17. 8. 2019 další ročník MTB marathónu ALISY Bike Babí léto. Na start 18. ročníku se v délkách 30, 50, 80km a na dětském závodě postavilo 537 účastníků, včetně zvučných jmen Jana Kopky či Daniela Polmana.

Motto 18. ročníku se neslo v duchu BIKEBEAT. Autor: P. Hobrtlant.

Ještě v pátek před závodem museli pořadatelé narychlo přeznačit část 80 km trasy. Za oběť sice padly oblíbené sjezdy u Panenské Hůrky, trasa se ale vrátila do původních míst okolí zříceniny hradu Hamrštejn, kterou si mnozí pamětníci „Babíčka“ ještě vybavují. Tato „hot chilli pepper“ trať tedy nakonec čítala přes 70 km s převýšením 1921 m. Trasa na 50 km (převýšení 1200 m) zařazená do seriálu Haven MTB series se naopak po 2 letech směla oficiálně navrátit do krásného Janovického lesa. Třicítkáře (převýšení 693 m) žádné změny na trase nepotkaly.

Trasa na 50km byla součástí seriálu Haven MTB series. Autor: Miroslav Chmela.

Program započalo Decathlon dětské Babí léto, jehož se zúčastnilo 76 dětí v 8 kategoriích. V 11h a poté v 11:30 byl starostou Hrádku nad Nisou Josefem Horinkou odstartován hlavní závod na 30, 50 a 80 km s 461 účastníky na startu. Ve startovním poli se objevila řada zajímavých jmen. Nechyběli absolutní vítězové loňského ročníku Jiří Šorm (Bitters Superior Cyklolive Team) a Tomáš Vagenknecht (Aerotec sport team), extrémní biker Jan Kopka nebo Daniel Polman, který letos v srpnu dokončil nejtěžší silniční závod na světě – Race Across America. Nejlepší závodníci na 50 km v čele s J. Šormem se ještě před dělením tratí odtrhli od skupinky favoritů dlouhé trasy. Jiří Šorm nakonec obhájil svoje loňské prvenství o 3 minuty před Pavlem Šorfem (Haven tým) a další 2 minuty před Filipem Šlajchrtem (KoloshopTeam).

Trasy na 50 a 80km se po dvou letech vrátily do Janovického lesa. Autor: Miroslav Chmela.

Osmdesátikilometrovou trasu opanoval Matouš Kozák z Rohozec Amulec Teamu, který se stal historicky 14. absolutním vítězem ALISY Bike Babího léta. O dvě a půl minuty druhý dojel německý závodník Patrik Scholze (Neusalza-Spremberg) a třetí Jan Svoboda (Kaplička Hrabětice). Vítězství na 30 km trase obhájil Lukáš Procházka (Bitters Superior Cyklolive Team), svůj výsledný čas v cíli si oproti loňsku vylepšil o dvě a půl minuty.

Mezi ženami ovládla 50km trasu Loubková Ivana (Amulet Rohozec Cvikov), na 80km zvítězila Bohabojová Olga (Lékárna Zásmuky). K dlouhé trase se letos odvážily jen 2 ženy! V kategorii dvojic suverénně zvítězili Radek Hořák a Zbyněk Růžička (Ski Paudera Staré Splavy/Head Pro Team Opava), a sice před dvojicí Bakao Nová Paka (Martin Fikar, Kolesár Roman) a mixem Maloja – Bike Part (Cesnaková Milena, Kalaš Jan). Závod koloběžek (30km) ovládl Oliver Clemenz (PSV Zittau – SKI). Rádi bychom vyzdvihli rovněž výkon handicapovaného závodníka Stanislava Strnádka, který porazil 53 soupeřů, a také nejstaršího sedmdesátiletého účastníka Vladimíra Bělohlávka.

Celkoví vítězové svých tras: 30 km – Procházka Lukáš (Bitters Superior Cyklolive Team),
50km – Šorm Jiří (Bitters Superior Cyklolive Team
), 80km – Kozák Matouš (Rohozec Amulet Team). Autor: V. Štrupl.

„Letošní 18. ročník byl nejpovedenější za poslední roky. Nejenže se nám po 2 letech vyhnula noční vichřice a těžká zranění, překonali jsme počtem 537 bikerů absolutní historickou účast. Od roku 2013, kdy jsme se přesunuli k jezeru Kristýna, každým rokem rosteme. Myslím, že ty postupné krůčky vpřed vnímají i samotní závodníci, kteří se rádi vrací, což mě samozřejmě moc těší,“ uzavírá ředitelka závodu Petra Cinkánová.  

Trasu na 80km absolvovaly jen dvě ženy. Vítězkou se stala O. Bohabojová. Autor: Miroslav Chmela.

Kompletní výsledky ZDE 

Celkoví vítězové:

Muži 30km

 1. Procházka Lukáš – 00:57:28 (BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM)
 2. Kraus Lukáš – 00:58:22:82 (Lázně Bělohrad)
 3. Svoboda Marian – 00:59:47 (Žamberk)

Ženy 30km

 1. Cebulová Klára – 01:15:10 (BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM)
 2. Helle Tina – 01:16:08 (Bohemian Cofee House)
 3. Elišková Kristýna – 01:16:58 (Rohozec Amulet team)

Muži 50km

 1. Šorm Jiří – 01:47:08 (BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM)
 2. Šorf Pavel – 01:50:09 (Haven team)
 3. Šlajchrt Filip 01:52:18 (Koloshop team)

Ženy 50km

 1. Loubková Ivana – 02:16:56 (Rohozec Amulet Cvikov)
 2. Kelbichová Vendula – 02:19:40 (KL sport Most)
 3. Slancová Anna – 02:21:20 (ZPcyklo PROOFY Corratec team)

Muži 80km

 1. Kozák Matouš02:51:00 (Rohozec Amulet team)
 2. Scholze Patrik – 02:53:31 (Neusalza-Spremberg)
 3. Svoboda Jan – 02:55:28 (Kaplička Hrabětice)

Ženy 80km

 1. Bohabojová Olga – 03:44:42 (Lékárna Zásmuky)
 2. Haklová Pavla – 04:54:32 (Liberec)

Dvojice 80km

 1. SKI PAUDERA Staré Splavy/HEAD PRO TEAM OPAVA (Hořák, Růžička) – 02:55
 2. Bakao Nová Paka (Fikar, Kolesár) – 03:02
 3. Maloja – Bike Part (Cesnaková, Kalaš) – 03:10

AKTUÁLNÍ INFO PŘED STARTEM

Aktuální mapu a profily trasy naleznete ZDE.

PARKOVÁNÍ

Vstup a parkoviště zdarma se nachází v těsné blízkosti rekreačního areálu Kristýna sever (před vstupem do Autocampu Kristýna). Vybírání vstupného a parkovného (dle počasí) z jihu není v naší moci ovlivnit! Další parkoviště zdarma se nachází sice na Kristýně jih, ovšem před továrnou Praga. Parkoviště nebudou hlídána, nenechávejte si tak cenné věci v autech na viditelných místech. Pořadatel nenese odpovědnost za ztracené věci! Přímo do areálu je zákaz vjezdu a prosíme, dodržujte jej.

PREZENTACE A KANCELÁŘ ZÁVODU

Kancelář závodu se nachází na hlavní pláži areálu Kristýna u restaurace Panorama. Prezentace marathónu probíhá v pátek 16. 8. od 16-19 hod. a v sobotu 17.8 od 8-10:30 hod. (dětská prezentace končí v 9:30!).

PŘEDEM REGISTROVANÍ

Předem přihlášené a zaplacené žádáme, aby si ve výpisu přihlášek (ZDE) zkontrolovali, zda byl jejich stav změněn na zaplaceno. Na prezentaci obdržíte startovní číslo s integrovaným čipem, dárky od partnerů závodu, poukázku na jídlo, lístek do tomboly, popřípadě objednané tričko. Závodníci na trase 30km zde také obdrží balíček s občerstvením.

PŘÍCHOZÍ
Nově příchozí se můžou přihlásit ve stejných časech buď v pátek 16. 8. od 16-19hod. (doporučujeme, neboť se vyhnete frontám) nebo sobotu 17. 8. od 8-10:30hod. za zvýšené startovné (600Kč) bez nároku na dárky od partnerů akce a tričko. Na prezentaci vyplní připravený formulář a zařadí se do fronty, kde následně uhradí startovné, obdrží startovní číslo s čipem, poukázku na jídlo, lístek do tomboly. Závodníci na trase 30km zde také obdrží tašku s občerstvením.

NEZLETILÍ  ZÁVODNÍCI MARATHONU

Závodníci mladší 18-ti let se mohou zúčastnit pouze s  písemným souhlasem zákonného zástupce či jiného odpovědného zástupce (trenér), mladší 15-ti let s písemným souhlasem a v jeho doprovodu. Písemný souhlas musí být předložen nejpozději na prezentaci v den závodu (formuláře budou k dispozici na místě).

PREZENTACE DĚTÍ

Prezentace dětského závodu probíhá o stánek vedle v pátek 16h-19h. a v sobotu od 8-9:30hod. Zákonný zástupce vyplní přihlášku, následně uhradí dětské startovné (100Kč), obdrží startovní číslo a dítě si vybere nějaký z připravených dárečků. Trasy pro jednotlivé kategorie se budou projíždět s předjezdcem, doporučujeme se tedy držet v areálu.

POKYNY PRO SERIÁL HAVEN MTB SERIES

Bike Babí léto se řídí svými vlastními kategoriemi a pravidly, které budou přepočítány do kategorií seriálu až několik dní po závodě:

1) každý závodník/závodnice starší 17-ti let (včetně), který chce získat body do seriálu dospělých, musí absolvovat 50 km trať!!! Závodníci ve věku 17 a 18 let spadající obvykle do naší kategorie Kadeti a junioři (30km) tak mohou být ostaršeni do kategorie Muži 19-29 let (50km) a získat body do seriálu. Vzdávají se tak dobrovolně možnosti závodit se svými mimoseriálovými vrstevníky na 30km trase a tím i vyhlášení ve své věkové kategorii. Lze si tedy vybrat ze 2 možností: A) trasa 30km s vrstevníky, ale bez bodů do seriálu, B) trasa 50km se starší kategorií s body do seriálu.

2) všichni závodníci ve věku 15 a 16 let (kategorie Kadeti a junioři) musí absolvovat 30 km trať, aby získali body do seriálu dětí, nikoliv dětský závod! V den závodu je potřeba vyplnit rodičem či trenérem souhlas zákonného zástupce na prezentaci.

START ZÁVODU

Start marathónu na trasách 50 a 80km proběhne v 11hod. přímo na hlavní pláži v rekreačním areálu Kristýna! Trasa na 30km startuje vzápětí v 11:30hod. na stejném místě! První kategorie dětských závodů odstartuje v 10hod. taktéž na stejném místě. Další budou následovat po dojetí kategorie předchozí.

VÝKLAD TRATI
Proběhne krátce před startem. Doporučujeme si předem projít trasu na mapce a prostudovat veškerá ustanovení týkající se závodu a nebezpečné úseky! Děti si trasu projedou s předjezdcem před startem (čas bude upřesněn na místě).

OBČERSTVENÍ V PRŮBĚHU ZÁVODU
Na trase 80 km jsou 3 občerstvovací stanice: Panenská hůrka, Zdislava, Rynoltice. Na trase 50 km jsou 2 občerstvovací stanice: Zdislava, Rynoltice. Závodníci na trase 30 km obdrží občerstvení v tašce na prezentaci ještě před závodem! Pití bude připraveno v cílovém prostoru.

Na občerstvovačkách připravíme: ionťák, colu, vodu, redbull, müsli tyčinky, banány, čokoládu, koláče, rohlíky, salám, sýr, sůl………..

OBČERSTVENÍ PO ZÁVODĚ
Závodníci obdrží při prezentaci lístky na hlavní jídlo (těstovinový salát s kuřecím masem či bez masa) a pití v cíli (alko či nealko).

ZDRAVOTNÍ ZABEZPĚČENÍ
V průběhu celého závodu bude v cílovém prostoru přítomen lékař. Po celé trase je rozmístěna pořadatelská služba. Na nebezpečné úseky bude dohlížet horská služba a pořadatelé. Na každé občerstvovací stanici bude k dispozici lékárnička. Pro případ zranění či vážných technických problémů je na čísle uveden SOS kontakt.  Nevolejte nám, že jste píchli, s tím vám bohužel nepomůžeme…

KOMUNIKACE S POŘADATELI
Všichni pořadatelé na trase budou oblečeni do oranžových vest, pořadatelé v cíli do týmových trik s visačkami.  Důležité dotazy Vám rádi zodpovíme na prezentaci nebo v jejím okolí.

ZNAČENÍ TRATI
Základem značení na trase jsou oranžové šipky na zemi, černé šipky na žlutém podkladu jako mobilní značení na stromech nebo sloupech. Vše bude doplněno „mlíkem“. První a poslední závodník bude doprovázen motorovým vozidlem.

MĚŘENÍ ČASU
Měření probíhá pomoci čipové technologie. Čip je umístěn na startovním čísle, tak dejte pozor na případné ohýbání. Na trati je velký počet kontrolních průjezdních bodů!!!

TOMBOLA
Tombola bude losována z osudí ze startovních čísel, které se odprezentují a vhodí svůj kupon do krabice s TOMBOLOU umístěné v hlavním stanu u prezentace! Kupón je součástí poukázky na občerstvení po závodě, kterou obdržíte na prezentaci. Mějte při losování tomboly u sebe startovní číslo nebo lístek, kterým prokážete svoji totožnost!

UPOZORNĚNÍ POŘADATELE

Upozorňujeme na nebezpečí krádeže kol v průběhu závodu. Nenechávejte svá kola bez dozoru a to zejména u toalet a na autech. Nenechávejte cenné věci na viditelných místech v automobilech.
V případě zkrácení trati nebo při neprojetí kontrolou bude závodník okamžitě diskvalifikován.
Nenechávejte prezentaci v sobotu na poslední chvíli. Kancelář závodu zavíráme v sobotu přesně v 10:30 hod.!!! Nejlépe se přijeďte odprezentovat již v pátek, v sobotu se tak vyhnete frontě.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se na vás na startu závodu! 🙂

AKTUÁLNÍ PODOBA TRASY + VYPRODANÁ TRIČKA

Tričko

Omlouváme se, ale již není možné si objednat tričko. Proto v registraci volte možnost bez trička (450Kč). Poslední kusy bude možné si zakoupit na místě v den závodu. 😉

30 km „hobby“

Nejkratší trasa se dá pojmout i jako pohodová projížďka, na které je jediné divočejší místo, společné všem trasám: sjezd Skalním divadlem. Do cíle se dostanete po 24 km a 693 výškových metrech.

MAPA

 

50 km „middle way“

Střední trasa, která je součástí seriálu Haven MTB series, dělá necelých 48 km s 1200 nastoupanými metry. S velkou radostí se vracíme do krásného Janovického lesa! V oblasti Vápeného si pěkně šlápnete do pedálů.

MAPA

 

80 km „hot chilli pepper“

Nejdelší trasa bude o něco kratší, než avizovaných 80 km. Vyjde na něco přes 70 km, ale 1900 výškových metrů je dost. Zachovány jsou sjezdy u Panenské Hůrky, vylepšené vzácnými, ale o to intenzívnějšími dešti, a také výživné segmenty, jako je ten z Lužního dolu s průměrným sklonem 23 %.

MAPA

 

REDBULL NA BABÍM LÉTĚ 2019!

V letošním roce se v taškách pro registrované můžete těšit na plechovku Redbullu, 50 % slevu na CEREK, časopis vydavatelství V-Press (Velo, 53×11) či energy tyčinku Penco. Navíc si v rámci startovného (za 600 Kč) můžete objednat tričko letošního ročníku. 😉

Stačí se do 13. 8. REGISTROVAT!

TRIČKO KE STARTOVNÉMU

I letos jsme si pro Vás připravili závodní tričko, které si můžete zakoupit v rámci zlevněného startovného. Při REGISTRACI a platbě do 13. 8. obdržíte v ceně startovného (600Kč) nejen tričko, ale také dárky od partnerů: Redbull, energy tyčinku Penco, časopis Velo… Neváhejte, v den závodu lze zakoupit už jen zbývající kusy.

Autorem „bikebeat“ návrhu je opět Pavel Hobrlant. Ústředním motivem jsme chtěli ukázat, že naše srdce bije pro Babí léto už 18 let… A co Vaše? 😉

Čelenku také z dílny P. Hobrlanta si lze za 250 Kč objednat zvlášť přes email petra.cinkanova@gmail.com. Několik čelenek na Vás bude čekat v tombole. 😉

Hlavní cena tomboly?

Cyklo zájezd k vyhlášeným alpským termálům od sportovní kanceláře CK Trip v hodnotě 7250 Kč! Dále se můžete těšit na cyklistické brašny od Sport Arsenal, výborná vína od Zralévíno.cz, spoustu piva od Svijan a mnoho dalších!
Na letošní tombolu se vyplatí počkat. 😉